top of page
Svetlana_pole dance flame.jpg

Svetlana Matsko

Ilgiausią pole patirtį turinti Flame šeimos narė.

 

Gimimo data 1989-05-20

Zodiako ženklas – Jautis

Mėgstamiausias triukas - Sea horse, Origami ("paprasti, bet labai gražūs).

Silpnybės - maistas, kelionės, video žaidimai

Svajonė - "Kurti nuostabias choreografijas, kuriose svarbiausia muzikalumas".

Svetlanos Pole dance istorija prasidėjo prieš daugiau nei 8 metus Baltarusijoje. Tiesą sakant maždaug tuo metu buvo ir paties Pole dance pradžia, po truputį vis kurdavosi pirmosios studijos, sužibėdavo pirmieji treneriai. Bet apie viską nuo pradžių. Nors Svetlana neturėjo sportinės praeities ar atsineštų iš vaikystės kitų sporto patirčių, tačiau meilę scenai pajuto dar mokykloje, kai mokėsi 12-oje klasėje ir teko pasirodyti su rytietiškais šokiais, kuriuos tuo metu lankė. Rimtesni reikalai prasidėjo, kai Svetlanai buvo 25-eri (2014m.) ir vedama noro sulieknėti, mergina pradėjo lankyti šiuolaikinius šokius. Toje studijoje, kur lankėsi, kampe stovėjo 2 stulpai ir nemaža, net 10-ties merginų grupelė jais dalindavosi ir sportuodavo. Kurį laiką stebėjusi jų atliekamus triukus iš šono, Svetlana nebegalėjo susilaikyti ir užsirašė į grupę. Maždaug tuo pat metu teko vėl pasirodyti ant scenos su šiuolaikinio šokio merginomis per studijos koncertą. Svetlana ypač ryškiai atsimena šią patirtį: "tai buvo mano antras kartas scenoje ir jausmas buvo tiesiog nuostabus, atrodė kad taip galiu save įprasminti šiame dideliame pasaulyje".

 

Nuo to momento įvykiai užsisuko tarsi linksmuose kalneliuose. Pole sportui populiarėjant, studijoje padaugėjo stulpų (iki 5), atsirado galimybė daugiau sportuoti ir Svetlana jos veltui nešvaistė. Matydama merginos talentą ir užsidegimą, studijos direktorė paprašė jos dalyvauti studijos koncerte jau su Pole solo pasirodymu. Svetlana atsimena, kad nors buvo siaubingai baisu, tačiau kartu tai buvo ir pačios nuostabiausios emocijos. Po šio trečio karto scenoje, Svetlaną tiesiog pagavo azartas - ji nusprendė paruošti pasirodymą duetu su drauge, nes dviese sportuoti dar smagiau. Tuomet sudalyvavo Baltarusijos Pole varžybose ir laimėjo 1-ąją vietą. Laimėjimo įkvėpta ir motyvuota mergina prikalbino avantiūrai kitą draugę ir vėl dalyvavo varžybose duetu, šįkart užėmė 2-ąją vietą. Verta paminėti, kad abu laimėjimai įvyko ne pradedančiųjų, o profesionalų kategorijose, nes taip jau susiklostė aplinkybės, kad į pradedančiuosius merginos negalėjo kandidatuoti.

 

Visą šį laiką Svetlana fokusavosi į Pole sporto kategoriją ir net nelabai žinojo, kas yra Pole Exotic. Nežinojo iki kol 2018 metais studijoje neatsirado Exotic pamokos ir ji negavo pasiūlymo treniruoti naujai renkamą grupę. Svetlana atvirauja: "Aš tikrai galvojau kad Pole Exotic yra lengviau nei Pole Sport. Neturėjau supratimo apie šokį ant platformos, kaip atlikti sklandžius judesius, išlaikyti gražias linijas ar kaip teisingai nusileisti ant žemės. Tik susidūrusi su Exotic supratau, kad tai visiškai skirtingai dalykai, taigi tam, kad galėčiau treniruoti merginas, daug ir savarankiškai mokiausi pati." Pavydėtino užsispyrimo kupina, Svetlana 2020 metais, dar prieš pasaulinę pandemiją, dalyvavo Exotic čempionate ir užėmė 3-ią vietą tarp daugybės profesionalių šokėjų. Kaip tik tuo metu Baltarusijoje paaštrėjo politinė situacija, kilo rimtesni protestai ir Svetlanai teko priimti nelengvą sprendimą išvykti iš šalies. 2021-ųjų kovą persikėlusi su draugu į Vilnių, gegužę jau savarankiškai sportavo Flame namuose, o rugsėjį šoko Exotic solo mūsų rudens vakarėlyje. Svetlana buvo atvira ir nuo pat prisijungimo prie Flame laukė, kada pasitaikys proga vėl treniruoti. 2022-ųjų vasarą tokia galimybė pasitaikė ir džiaugiamės nuo tada oficialiai turėdami Svetlaną savo komandoje.

No fame without a         

Flame logo be užrašo-13.png
bottom of page